MÖBLER / Matsalsgrupper / Matsalsgrupp 10446001
nr 1044 6001
Carl Malmsten
(1888-1972), Sverige
Matsalsgrupp, 5 delar, Carl Malmsten (1888-1972), För NK, NK utställningen 1928, Halvpolerad mahogny, No 32149, Brännmärkt & etiketterad, 2 st ilägg, diameter: 110 längd: 110-220, höjd: 76 cm
Kondition: slitage, skador, skadad rotting
Utrop:
15.000 kr
Såld:
7.000 kr
måndag 20 juni 2016
kl 20:01:48
20/6 19:56:48